105610227 1544111734855gettyimages 546295772

زندگینامه آنتونی رابینز

تونی رابینز یک نویسنده، سخنران انگیزشی، مربی و بازیگر موفق و مشهور آمریکایی است. وی در حرفه ی خود بسیار مهارت دارد تا جایی که نام او برای افراد بسیاری، یادآور موفقیت و پیشرفت است. موفقیت این مرد بزرگ تا جایی پیش رفته است که اگر واژه ی موفقیت را در اینترنت جست و جو کنید، به نام آنتونی رابینز بر می خورید.
تونی رابینز ( Tony Robbins ) ، با نام خانوادگی کامل آنتونی رابینز ( Anthony Robbins ) و با نام اصلی آنتون جی ماریواتور ، سخنران انگیزشی و مربی مهارت‌های شخصی اهل آمریکاست. رابینز به طور مستقیم زندگی بیش از ۵۰ میلیون نفر را با کتاب‌ها، سخنرانی‌های انگیزشی و مشاوره شخصی تحت تأثیر قرار داده است.
جالب اینجاست که آنتونی رابینز هیچگاه مستقیما واژه ی موفقیت را برای کسی توضیح نمی دهد! چون بنا به اعتقاد او، برای موفقیت باید عطش داشت. به همین خاطر است که روش ها و کتاب های تاثیرگذار او، تاکنون الهام بخش افراد زیادی برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت های بزرگ در کار و زندگی بوده است. از جمله آثار او در این زمینه می توان به کتاب « قدرت نامحدود » و « غول درون خود را بیدار کنید » اشاره کرد.

دوران کودکی و نوجوانی آنتونی رابینز

این سخنور محبوب در 29 فوریه سال 1960 در کالیفرنیای آمریکا چشم به جهان گشود. وی خانواده ای پر از تشویش و فقیر داشت. مادر رابینز اعتیاد داشت. رابینز سایه ی پدر را بر سر خود حس نکرد و با ناپدری بزرگ شد. نام خانوادگی او کروات بود ولی سال ها بعد نام خانوادگی ناپدری خود یعنی رابینز به او رسید. آنتونی رابینز دوران دبیرستان خود را در دبیرستان گلندورا گذراند.

آنتونی رابینز و شکست های پی در پی

پس از فارغ التحصیل شدن از مدرسه تصمیم گرفت تا حرفه ای برای خود راه اندازی کند، اما چیزی جز شکست نصیب او نشد. او پیش از این و در سن نوجوانی از خانه گریخت و سعی کرد تا خانه و خانواده ی خود را به فراموشی بسپارد. او تا سن 23 سالگی موفق نشد تا به جایگاه خوبی دست پیدا کند. بدیهی است که فردی در این وضعیت از نظر مالی بسیار ضعیف باشد.

پس آنتونی هم این قائده مستثنی نبود و با پول بخور و نمیری که در می آورد موفق به اجاره ی یک واحد 40 متری شده بود که حتی آشپزخانه هم نداشت. مسلما در این شرایط غذای خوبی هم نداشت و با خوردن غذاهای چرب و ارزان قیمت به فردی چاق تبدیل شده بود تا جایی که به 120 کیلوگرم رسیده بود. همین موضوع نیز باعث سستی و کسالت او شده بود.

546f478b6bb3f7060a11c271

تصمیم جدی آنتونی رابینز و آغاز تحولات بزرگ

تونی به معنی واقعی کلمه دیگر از این وضعیت به ستوه آمده بود. او هم همانند همه ی مردم خواهان یک زندگی خوب بود. بنابراین در اولین قدم برای تحول زندگی خود تصمیم گرفت تا از شر چربی های اضافه ی خود خلاص شود. وی در اولین قدم به خواندن کتاب های زیادی روی آورد ولی با خواندن مطالب مختلف و متفاوت آن ها دچار سردرگمی شد و تصمیمی گرفت تا راه دیگری برگزیند.

پس تصمیم گرفت تا فردی سالم و خوش اندام را الگوی خود قرار دهد، مثل او رفتار کند و حتی عادات غذایی مشابه او داشته باشد. آنتونی با همین روش و بدون تقلید کردن از رژیم های بی کیفیت و خطرناک به اندام ایده آل خود رسید. جالب است بدانید که آنتونی کاهش وزن خود را مدیون اصول روانشناسی و کنترل ذهن خود بوده است.

پس از اینکه با این شیوه به هدف خود رسید جرقه ای در ذهنش زده شد. وقتی بتوان با کنترل ذهن به اندام ایده آل رسید چرا نتوان این اصل را در تمام جنبه های زندگی عملی کرد؟ مثلا برای لاغر شدن می بایست تمام عادات و تفکرات فرد مورد نظر را در ذهن خود جایگزین بقیه افکار کنیم. بدین ترتیب می توانیم به نتایج فرد مورد نظر برسیم.

همین جرقه باعث شد تا آنتونی به رشد شخصیتی خود بپردازد و در کنفرانس ها شرکت کرده و کتب مخصوصی را مطالعه کند. او همچنین در کلاس هایی با این مضمون شرکت کرد و با ارکان جدیدی همچون «برنامه ریزی عصبی گفتاری» و «اصول انجام بهینه ی کارها» آشنایی پیدا کرد. آنتونی این روش ها را به کار گرفت.

به مرور زمان این اصول تأثیرات خود را گذاشتند و آوازه ی موفقیت آنتونی رابینز به گوش همگان رسید. او در سال 1984 ارکان نوینی از شاخه های روانشناسی را روی چند تن از ورزشکاران پیاده کرد و در المپیک سال 1984 نتایج چشمگیری حاصل شد. پس از این موفقیت بزرگ ارتش آمریکا از وی خواست تا کلاس هایی را برای آموزش به نظامی ها برگزار نماید.

آنتونی مشغول تدریس به نظامی ها بود که متوجه کاستی هایی در تیراندازی آن ها شد و خواستار برگزاری کلاس هایی برای رفع این مشکل شد. او با ارتش طی کرد که در صورت موفقیت مبلغ قابل توجهی را دریافت کند.

پس از گذشت مدتی آنتونی حرف های خود را به کرسی نشاند تا جایی که خطای تیراندازی نظامی ها بسیار کمتر شده بود. علاوه بر این درصد قبولی های نظامی را از 70 درصد به 100 درصد افزایش داد. این مرد بزرگ بدون هیچ علم نظامی و تنها با تکیه بر اصول روانشناسی و کلام جذاب خود موفق به خلق چنین موفقیتی شده بود.

اقدامات خیرخواهانه آنتونی رابینز

اما اقدامات آنتونی رابینز فقط به اینجا محدود نشد. او در سال 1991 یک موسسه ی خیریه برای کمک به نیازمندان و معلولان بنا نهاد و از آن سال تا به امروز همواره برای تهیه ی قوت روزانه ی نیازمندان تلاش کرده است. تا جایی که 70 میلیون قوت روزانه برای فقرا جمع آوری کرده بود و درصدد است تا این میزان را به 1 میلیارد برساند. علاوه بر قوت روزانه، رابینز خیرخواه بخش اعظمی از ثروت خود را برای ساخت مدرسه و مراکز آموزشی برای فقرا اختصاص می دهد.

این مرد بزرگ تا به امروز با اقدامات خداپسندانه ی خود در 1500 مدرسه و 700 زندان و 50000 پناهگاه به افراد زیادی کمک کرده است تا جایی که در یکی از بزرگ ترین کارهای خود برای بیش از 250 هزار کودک هندی که آب آشامیدنی نداشتند آب تهیه کرد.

562659a27d0d4d2551e74668c318c469

انتشار نخستین کتاب آنتونی رابینز

پس از اقدامات خیرخواهانه ی آنتونی رابینز به آثار او می رسیم. این نویسنده ی زبردست اولین کتاب خود یعنی «قدرت نامحدود» را در سال 1987 به رشته ی تحریر درآورد. افرادی که این کتاب را مطالعه کرده اند می دانند که مباحثی همچون سلامتی و نشاط، ایستادگی در برابر ترس، رضایت داشتن و بهبود روابط اجتماعی و خانوادگی بسیار تأثیرگذار هستند.

اثر فوق العاده ی دیگر این مرد بزرگ در سال 1991 به نام «بیداری دیو درون» منتشر گردید. درست سه سال بعد کتاب دیگری با نام «قله های غول پیکر» و در سال 1995 کتاب چهارم خود را با نام «دست نوشته های یک دوست» چاپ کرد. او تا به امروز در سازمان های مشهوری همچون American express، IBM، AT & T، Mac Daglas و ارتش آمریکا فعالیت داشته است.

البته نباید تأثیر آموزه های او را در کسب مدال طلای تیم ورزشی نادیده گرفت. افراد مشهوری همچون مادرترزا، پاپ فرانسیس، نلسون ماندلا، مارگارت تاچر، اوباما، جرج بوش و … از آنتونی رابینز مشاوره می گرفتند. موفقیت در مشاوره ها و کنفرانس های انگیزشی اش باعث شد تا در سال 1997 یک کنفرانس با نام «آکادمی رهبری» به راه اندازد.

این کنفرانس آنقدر بازخورد مثبت داشت که باعث شد تا از جانب لرنینگ آنکس لقب بهترین سخنران را از آن خود کند. این پیروزی و افتخار باعث شد تا در سال 2007 به عنوان سخنران فن آوری، طراحی و سرگرمی در سازمان بزرگ تد حضور پیدا کند. همین امر زمینه قرار گیری او در جایگاه ششم بهترین سخنران را در سال 2012 در این سازمان فراهم آورد.

رابینز موسسه ای با نام «سازمان مداخلات استراتژی رابینز-مدانس» بنا نهاد. این سازمان در زمینه ی مشاوره های شخصی، خانوادگی و سازمانی فعالیت داشت. پس از آن در سال 2009 رابینز برنامه ی کارافرینی کسب و کار را فراگیر کرد. او در این سال ها کنفرانس هایی را برگزار می کرد. افراد مشهوری همچون استیو وین و پیتر گوبر و … در این کنفرانس ها حضور پیدا می کردند.

بزرگ ترین موفقیت رابینز در کنفرانسی با نام «ازاد کردن نیروی درونی» نمود پیدا کرد. در این کنفرانس حضار آموختند که چگونه برای رسیدن به موفقیت باید با ترس خود بجنگند.

زندگی شخصی آنتونی رابینز

آنتونی رابینز در سال 1982 با خانومی به نام بکی جنکینز ( Becky Jenkins ) در یکی از سمینار های خود ملاقات کرد . صحبت و مکالمه با این خانوم باعث شد آنها به تفاهم رسیده و ازدواج کنند . در آن زمان آنتونی رابینز 24 سال سن داشت خانوم بکی جنکینز از ازدواج قبلی خود دارای 3 فرزند بود که سن آنها در زمان ازدواج آن دو 5 ، 11 و 17 سال بود ، تونی بعد از ازدواج قبول کرد پدرخوانده آنها باشد .

دو سال بعد از ازدواج آنها مشخص شد تونی رابینز یک فرزند پسر از دوست دختر قبلی خود با نام لیز اکوستا ( Liz Acosta ) دارد . نام فرزند آنتونی رابینز ، جایریک رابینز ( Jairek Robbins ) می باشد . چند سال اول زندگی آنها با شادی و خوشی گذشت اما در نهایت در سال 2001 به این دلیل که بکی نمی توانست با اخلاق پیشرو تونی کنار بیاید از یکدیگر جدا شدند . ( در حقیقت از ابتدا نیز تونی رابینز از روی محبت و دلسوزی دست به این رابطه و ازدواج زده بود )

تونی رابینز طی چند سالی که به دنبال طلاق از بکی بود شروع به قرار گذاشتن با فرد جدیدی کرد و پس از طلاق با بازیگری به نام بنی هامفری ( Bonnie Humphery ) که حالا با نام سیج رابینز ( Sage Robbins ) شناخته می شود ازدواج کرد .

سیج رابینز نیز قبلا ازدواج کرده بود و می توان گفت او همسر قبلی خود را رها کرد تا با آنتونی رابینز ازدواج کند .

آنتونی رابینز و سیج رابینز تا کنون فرزندی نداشته اند .

104501798 GettyImages 649347094TOnyRobbins

ثروت آنتونی رابینز

تونی رابینز رئیس یک شرکت هلدینگ است که از مجموع ۴۰ شرکت خصوصی تشکیل شده است. درآمد آنتونی رابینز از این شرکت هلدینگ بیش از ۵ میلیارد دلار در سال است .

وی سه سال متوالی است که به عنوان موفق ترین مشاور، کسب و کار، مدیر و… توسط مجله ها و نشریه های متفاوت انتخاب می شود. شرکت هلدینگ آنتونی رابینز توسط شرکت Accenture به عنوان یکی از ۵۰ کسب و کار برتر در جهان و توسط نشریه هاروارد بیزنس به عنوان یکی از ۲۰۰ کسب و کار برتر در جهان معرفی شده است . همچنین در آمریکن اکسپرس نیز این شرکت به عنوان یکی از ۶ کسب و کار برتر شناخته شده است .

آنتونی رابینز به جز مجموعه خودش، یک کمپانی بسیار بزرگ هم دارد که گردش مالی سالانه‌اش به 6 میلیارد دلار می‌رسد. این شرکت در زمینه آموزش، گردشگری و رسانه فعالیت دارد.

آنتونی رابینز با توجه به شرایط پدرش به شدت به ورزش فوتبال علاقه دارد . او در لیگ برتر فوتبال آمریکا سرمایه گذاری‌های بزرگی کرده و در حال ساخت یک استادیوم 250 میلیون دلاری در مرکز شهر لس آنجلس می باشد.

آنتونی رابینز همچنین سمینار و دوره های آموزشی بسیار گران قیمتی را برگزار می‌کند که درآمد خالص آنها نامشخص است . اما به صورت حدودی با اطلاعات زیر میتوانید درامد حاصل از آنها را به دست آورید

سمینارهای یک روزه 6 یا 7 هزار نفری آنتونی رابینز برای هر نفر بین 1000 تا 2000 دلار هزینه در بر دارد . ( حدود 10 تا 20 میلیون تومان ) اما این هزینه برای کارگاه‌های تخصصی 200 نفره بیشتر بوده و برای هر نفر حدود 10 هزار دلار خواهد بود . همچنین یک روز کوچینگ اختصاصی با آنتونی رابینز هزینه ای معادل 500 هزار دلار تا یک میلیون دلار خواهد داشت .

بسیاری از افراد مشهور و محبوب در جهان مانند اروسمیث، پیتر گرین، آشر تری ریموند چهارم، پیت بال، سرنا ویلیامز و… آنتونی رابینز را یکی از برترین مشاوران جهان می دانند و او را به عنوان مشاور خود انتخاب کرده اند.

آنتونی رابینز انسان موفق و خودساخته‌ای است که قصد دارد انسان‌های موفقی را تربیت کند که بتوانند جامعه را جامعه بهتری سازند .

رابینز موفقیت خود را از طریق الگو گرفتن از انسان‌های موفق به دست آورد. او همین شیوه را ترویج می‌دهد و باور دارد اگر راهی یک‌بار امتحان شده و جواب داده حتماً برای بار چندم هم جواب می‌دهد. رابینز اعتقاد دارد که گذشته نباید نمایانگر آینده انسان باشد و هر انسانی می‌تواند آینده‌ای کاملاً متفاوت با گذشته خود بسازد.

او در پشت جلد کتاب به‌ سوی کامیابی چنین می‌نویسد :

“شما نیز مانند سایر افراد موفق، می‌توانید به سوی کام یابی گام بردارید. شما نیز می توانید به همه ی خواسته ها و آرزوهای خود در زندگی دست یابید. شما می توانید پدر یا مادری بهتر، دوستی صمیمی تر، همسری شایسته، بازرگانی موفق تر، مدیری کاردان تر یا قهرمانی نیرومندتر باشید.

شما می توانید کلامی نافذ داشته باشید و با اشخاص مختلف، به سرعت صمیمی شوید. شما می توانید جسمی کاملا سالم و سلامت و خوش اندام داشته باشید. شما می توانید ترس، نگرانی، افسردگی و یا هر نوع عادت نامطلوب را از خود دور کنید. شما می توانید با اراده و مصمم باشید و حتی از روی خرمنی از آتش به سلامت عبور کنید.

اشتراک گذاری

حتما ببینید

ساتیا نادلا

زندگینامه ساتیا نادلا

ساتیا نادلا، مهندس هندی تبار موفق و سومین مدیرعامل شرکت مایکروسافت بعد از بیل گیتس و استیو بالمر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *