ریچل هالیس : نویسنده کتاب خودت باش دختر

ریچل هالیس : الهه خود باوری و رستگاری دختران

ریچل هالیس ( Rachel Hollis ) کیست؟

ریچل هالیس یکی از برترین زنان در حوزه موفقیت فردی با وجود مشکلات است . او میدانست که دختران توانایی های بسیار بالایی برای موفقیت در انجام کار ها دارند اما به دلیل مشکلاتی که در خانواده برای اآنان به وجود می آید نمیتوانند خود واقعیشان را پیدا کنند و به دنبال علایق خود بروند. مشکلاتی از قبیل : ازدواج ، بچه داری و خانه داری . سختی هایی که والدین به آنها تحمیل می کنند در باره لباس پوشیدن و بیرون رفتن و تفریح کردن دخترانشان.

او الهه‌ی خودباوری و رستگاری زنان است. کسی که آثارش بیشتر شبیه به فراخوانی جهانی برای آزادی و آزادگی تمام زنان و دختران دنیا است. این نویسنده‌ی آمریکایی با انتشار کتاب‌های «خودت باش دختر»، «شرمنده نباش دختر» و «خودت را به فنا نده» توانست شهرت و محبوبیت زیادی پیدا کند. 

هالیس بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکتی خصوصی است ( Hollis co ) که در حوزه‌ی مسائل حقوقی برای زنان فعالیت می‌کند. او متولد 4 ژانویه سال 1983 ( 37 سال ) در کالیفرنیای آمریکاست و در حال حاضر چهار فرزندش در لس‌آنجلس زندگی می‌کند.( 3 پسر و یک دختر با نام های Jackson, Sawyer, Ford, and Noah) او به تازگی از همسرش دیو هالیس ( Dave Hollis ) جدا شده است .

ریچل هالیس : خودت باش دختر

هالیس دغدغه‌های بزرگی دارد. او زنان و دخترانی توانمند و قدرتمند را می‌بیند که در سایه‌ی نقش‌های مادر، همسر، دختر محو شده‌اند و چندان مجالی برای «خود» بودن ندارند. تفکرات قراردادی و پیش‌فرض برای زنان آن‌قدر تکرار شده که به شکل فرهنگ و عادت درآمده و دیگر کسی متوجه بی‌عدالتی آن نمی‌شود.

 هالیس تمام این بازی‌ها و دسیسه‌های پشت‌پرده‌ای که صاحبان قدرت و ثروت در آن نقش دارند، را فاش می‌کند و نظم و سازوکار دنیا را به هم می‌ریزد.

 هالیس آن‌قدر جسور و پردل‌وجرات هست که حالا اگر چند برند لوازم آرایشی و بهداشتی نگاه کینه‌توزانه‌ای به او داشته باشند یا سازمان‌های سیاسی و اجتماعی کارهای او را نقد کنند، چندان اهمیتی برایش نداشته باشد؛ او آمده تا افشاگری کند و رسالتش این است که تا می‌تواند زنان و دختران بیشتری را آگاه کند.

تمام حرف‌ها و نظریاتی که هالیس در کتاب‌هایش نوشته، چیزهایی هستند که خودش روزی آن‌ها را زندگی کرده است. او کودکی و نوجوانی سختی را گذرانده و حتی شاهد خودکشی برادرش بوده است.

 ریچل از دل همین روزهای تاریکی و سیاه، دوباره زندگی را آغاز کرده است. تمام تلاشش برای زنده ماندن و زندگی کردن، همه تجربه‌ی زیسته‌ی اوست. او مربی و روان‌شناس خودش است. پس می‌توانید مطمئن باشید که در کتاب‌هایش از حرف‌های تبلیغاتی و کلیشه‌ای روان‌شناسان خبری نیست.

 بله، باید خود را باور داشته باشیم، به خود اعتماد کنیم، و آرزوها و رویاهای بزرگی داشته باشیم. همه‌ با این جملات آشنا هستیم. اما ریچل کسی است که مثل یک خواهر دلسوز، خیلی صمیمی و خودمانی کنارتان می‌نشیند و از هر دری صحبت می‌کند. او طوری خودش را با تمام کم و کاستی‌هایش پذیرفته که در کتاب‌هایش، خصوصی‌ترین خاطراتش را هم تعریف می‌کند. 

او با این کار نشان می‌دهد که همه‌ی ما از همان جنس هستیم، اشتباهات، ضعف‌ها و شکست‌هایی که تا امروز در زندگی داشته‌ایم، نه شرم‌آور است و نه عجیب. حال و هوای نوشته‌های هالیس با آن‌همه خاطرات خنده‌دار و گاهی هم گریه‌آور با تمام کتاب‌های روان‌شناسی و خودباوری فرق می‌کند. رسالت او این است که بنویسد و به مردم یادآوری کند که زندگی آن‌قدرها هم تراژیک و اندوه‌بار نیست.

 سختی و دشواری برای همه هست، اما این ما هستیم که می‌توانیم تصمیم بگیریم این زندگی را سخت‌تر کنیم یا آسان‌تر.

زندگینامه ریچل هالیس

بار زندگی در دوران مدرن، برای زنان دشوارتر شده است. از مسئولیت‌های اجتماعی، سیاسی و خانوادگی که بگذریم، به مسائل شخصی و درونی زنان می‌رسیم. هالیس می‌گوید که زنان در تمام دنیا بازار هدف بزرگی برای انواع تبلیغات تجاری و رسانه‌ای هستند. 

انواع لوازم آرایشی و بهداشتی فقط یکی از نمونه‌هایی است که نه‌تنها زنان را اسیر خودش کرده، بلکه حتی آن‌ها را در طبقه‌بندی‌های مختلف و عجیب‌وغریبی هم قرار می‌دهد. 

رفتارهای اجتماعی و رعایت شئونات زنانه هم یکی دیگر از آن دردسرهایی است که نه رنگ و نژاد می‌شناسد و نه دین و مذهب.

 در سراسر دنیا زنان به روش‌های مختلف، بار سنگین استانداردها و قراردادهای رفتاری و ظاهری را با خود این طرف و آن طرف می‌کشند. هالیس از تمام زنان می‌خواهد که برای یک بار هم که شده این بار را زمین بگذارند و رها و بی‌خیال زندگی کنند.

 او به قدرت درونی و خود واقعی زنان اعتقاد دارد. هالیس می‌گوید که اگر بتوانیم تمام برچسب‌های اجتماعی و فرهنگی را از خود جدا کنیم، همانی می‌شویم که باید باشیم. حالا که پوسته‌های کهنه و پوسیده را کنار زده‌ایم، به مرکز دنیای درون خود می‌رسیم، جایی که همه چیز ناب، بکر و شگفت‌انگیز است.

 هالیس معتقد است که همیشه در زندگی به زنان و دختران دروغ گفته شده، آن‌قدر که حتی خودشان هم آن را باور کرده‌اند. باید یک بار هم که شده جلوی این دروغ‌ها بایستیم و همان کسی باشیم که واقعا هستیم. نباید از قضاوت شدن بترسیم و نگران نگاه‌های دیگران باشیم. 

هر کس حق زندگی کردن دارد. تا وقتی که برای دیگران و به خاطر خوشایند آن‌ها زندگی کنیم، هیچ وقت فرصت کافی برای لذت بردن از زندگی خودمان نخواهیم داشت.

زندگینامه ریچل هالیس

البته به خاطر داشته باشید که نباید فریب نام‌ کتاب‌های هالیس را بخورید. او درباره‌ی زنان می‌نویسد، اما مخاطبش تمام مردم دنیا، فارغ از جنسیت و سن‌و‌سال هستند. 

فکر نکنید که تنها دختران و زنان می‌توانند با این کتاب ارتباط برقرار کنند. مردان و پسران مطالب بسیار جالب و آموزنده‌ای در این کتاب یاد می‌گیرند که می‌تواند به روابط شخصی و خانوادگی آن‌ها با همسر یا دوستانشان حال و هوای تازه‌ای بدهد. 

با خواندن مطالب کتاب‌های هالیس، نگاه تازه‌ای به زن و زن بودن پیدا می‌کنید. آن‌وقت می‌فهمید چرا زندگی گاهی برای زنان دشوارتر است. به ریچل هالیس اعتماد کنید، حرف‌هایش را بشنوید و راهکارهای ساده‌اش را انجام دهید، تا شادی و آرامش را در خود واقعی‌تان پیدا کنید.

کتاب خودت باش دختر

این کتاب انگیزشی با گفته‌ها و نوشته‌های انگیزشی که تابه‌حال خوندین یه فرقی داره اونم اینه که هالیس یه جورایی زندگی‌نامه خودش رو نقل می‌کنه.ریچل هالیس در این کتاب از رازهاى موفقیتش به عنوان یک زن، یک مادر شاغل، کارآفرین، ورزشکار و نویسنده مى‌گوید. صدها داستان غم‌انگیز، خنده‌دار، عجیب، مسخره و… از زندگیش تعریف می‌کنه .

کتاب بیست فصل داره و در هر فصل به یکی از چالش‌های زندگیش پرداخته. ۲۰ بذر دروغ و تصورات غلط را که اغلب ما را از زندگی خوشحال و سازنده نگه می دارد، به نمایش می گذارد.این کتاب زنان را تشویق می کند تا مسئولیت انتخاب و جهت زندگی خود را به عهده بگیرند. 

 ریچل هالیس توی این کتاب به طور جدی قصد داره کمک کنه ما به رویاهامون برسیم. البته نه هر رویایی، رویاهایی که با دروغ‌هایی از طرف جامعه یا خانواده به ما رسیده، محدودمون کرده و مانع رسیدن ما به رویا شده.

واقعا کم نیستن دروغ‌هایی که من رو از خود واقعیم دور کردن. دروغ‌هایی که از من، منی ساخته که هیچ شباهتی به من واقعی نداره. خب ریچل می‌خواد ما این دروغ‌ها رو بشناسیم، دروغ‌هایی که توی زندگی اون تاثیر داشته رو صادقانه برامون میگه تا باهاش مبارزه کنیم.

لیست کتاب های ریچل هالیس

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است. چاپگرها و متون بلکه روزنامه و مجله در ستون و سطر آنچنان که لازم است.

شبکه های اجتماعی ریچل هالیس : 

برای وارد شدن به هر یک شبکه های اجتماعی ریچل هالیس ، کافیست روی اون کلیک کنید.

جمع بندی مطلب : 

ریچل هالیس به شما می گوید که تحت هر شرایطی خودتان باشید ونگذارید شرایط یا افراد روی شما و خواسته هایتان تاثیر بگذارد .

متاسفانه در کشور ما ( ایران ) دختران زیادی با این مشکلات دسته و پنجه نرم می کنند و نمیدانند چگونه می توانند از آن رهایی یابند تا بتوانند برای خودشان باشند و برای خود تصمیم بگیرند .

لطفا فراموش نکنید که نظر بدهید .

عکس هایی از ریچل هالیس

عکس های جدید ریچل هالیس
عکس های جدید ریچل هالیس
عکس های جدید ریچل هالیس
اشتراک گذاری

حتما ببینید

زندگینامه آنتونی هاپکینز

زندگینامه انتونی هاپکینز

سِر فیلیپ آنتونی هاپکینز که همه او را با نام آنتونی هاپکینز می شناسند بازیگر، کارگردان و تهیه کننده ی اهل بریتانیا است. او در حرفه خود بسیار توانا است

یک نظر

 1. لیلا صالحی

  سلام .
  مرسی بابت این مقاله کاملتون.

  اولش به همه دخترا پیشنها دیکنم حتماً از کتاب های ریچل هالیس استفاده کنند ، مخصوصا دخترهایی که مثل من گذشته و زندگی سختی رو پشت سر گذاشتن . کتاب های اون همیشه این حس رو در تو ایجاد میکنه که بی پروا و بزرگ فکر کنی و دست به کار های بزرگی که همیشه از انجامشون میترسیدی بزنی .
  برای من به شخصه خوندن این مطلب و کتاب های ریچل کمک زیادی کرده

  لطفا شما هم استفاده کنید تا معجزه این صحبت ها رو به چشم خودتون ببینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *