قانون شکر گذلری

شکرگزاری و معجزه سپاسگزاری در زندگی + تمرین

شکرگزاری و معجزه آن برای افزایش داشته ها

شکرگزاری از دیرباز در همه ادیان توصیه شده است . همانگونه که خداوند در قرآن کریم فرموده : اگر واقعاً سپاسگزارى كنيد، بر نعمت شما می افزایم. پس در می یابیم که شکرگزاری نزدیک ترین فرکانس به خداوند است . 

سپاسگزاری همیشه موجب به دست آوردن نعمت های بیشتر بوده زیرا توجه به داشته ها و مواهب باعث مثبت اندیشی و ارتعاشات مثبت به کائنات می شود.وقتی نعمتی از سوی خداوند به ما داده می شود تنها راه بیمه کردن و تداوم این نعمت سپاسگزاری و شکرگزاری این نعمت است.

شکر گزاری یعنی از صمیم قلب برای داشتن چیزی تشکر کنید. وقتی شکر گزاری می کنید ، انرژی در قلبتان جریان می یابد و باعث فعال سازی پاسخهایی از جانب اطرافیان و کائنات خواهد شد.

شکرگزاری چگونه باعث افزایش داشته ها می شود؟

وقتی از کسی برای کاری که برای تان انجام داده بسیار سپاسگزار باشید ، آن شخص انرژی که برای قدردانی از وی، از خود ساطع کرده اید را دریافت می کند و دلیل اینکه او دوست دارد بیشتر از آنکه به شما داده، بدهد همین است . 

وقتی به شکرانه ی دریافت نعمتها و داشته هایتان، از صمیم قلب شکرگزاری می کنید ، انرژی که مملو از برکت و خیر و ثروت که منبع آن خداوند است به شما پاسخ می دهد و هرآنچه را دارید بیشتر و بیشتر می شود.همیشه احساسات و انرژی هایی که  که شما از خود ساطع می‏کنید، در حالت ناسپاسی، همه عواطف و انرژی های  منفی هستند. چه حسادت ،، جه شکایت، چه عدم رضایت ، یا بیان این احساس که “کافی نیست”.

 این احساسات هیچگاه  نمی‏توانند باعث افزایش داشته هایتان شود زیرا این احساسات و انرژی های منفی، به وضوح به کائنات اعلام می کند که من دیگر این چیز را نمی خواهم و آن چه را هم که دارم می خواهم نداشته باشم.به‏ عبارت دیگر، با سپاسگزاری  و تکرار مداوم آن، فقط برکت و نعمت های بیشتر به سوی انسان روانه می شود . در کل می توان گفت شکرگزاری، چکیده ایمان و اعتقاد راستین انسان به خداوند است که او را منبع همه خوبی ها می داند.اگر قدرت و احساس قدردانی و شکرگزاری در انسان شکوفا شود، خداوند، داشته های او را چند برابر خواهد کرد.

شکرگزاری و معجزه شکرگزاری

چرا برای داشته هایمان شکرگزاری کنیم؟

زمانی که برای مواهب و داشته هایمان شکرگزاری می کنیم توجه ما روی داشته ها و فراوانیست و این امر باعث می شود احساس شادی و آرامش کنید و همانطور که پیشتر گفته بودیم احساس خوب برابر است با اتفاقات خوب ،پس با سپاسگزاری همیشه منتظر اتفاقات خوب خواهیم بود.قانون توجه و تمرکز هم این امر را تایید کرده که توحه و تمرکز روی هر چیزی باعث گسترش و افزایش آن چیز می شود. همه ما این شعر را از مولوی شنیدیم که:

شکر نعمت، نعمتت افزون کند/ کفر، نعمت از کفت بیرون کند              شکر قدرت قدرتت افزون کند … جبر نعمت از کفت بیرون کند “

در شعر فوق به وضوح اشاره به قدرت شکرگزاری کرده و گله و ناسپاسی کردن را موجب از دست دادن داشته ها می داند.سعدی نیز در حکایتی می گوید : در دمشق بودم روزی از خانه خارج شدم کفش نداشتم با پای برهنه اذیت می شدم در راه یکی را دیدم که پا نداشت و این امر باعث شد خدا را شکر کنم و به بی کفشی خود رضایت دهم

در زیر به چند نکته از هزاران دلیلی که باید سپاسگزار باشیم اشاره کردیم. با سپاسگراری کردن :

  • ما در جهت خواسته هایمان قرار می گیریم
  • باور می کنیم که سرچشمه همه خوبی ها نعمتها خداوند است
  • به داشته ها توجه کرده و در هر جایی که باشیم احساس ثروتمند بودن خواهیم کرد
  • در روابط ما بسیار تاثیر گذاشته چون قدر دان وجود اطرافیان هستیم این امر باعث شده رابطه بهتری داشته باشیم

نحوه شکرگزاری و تمرین های روزانه سپاسگزاری

قدردانی از تمامی داشته هایتان را می توانید در تمام طول روز انجام دهید اما بهترین زمان برای شکرگزاری شب هنگام خواب و اول صبح می باشد دلیل آن هم این است که اصولا احساسی که شب داریم اول صبح ادامه دهنده همان احساس و حس و حال می باشد یعنی اگر شب را با احساسی فوق العاده بخوابیم صبح ناخودآگاه احساس خوبی داریم . پس بهتر آن است هرشب هنگام خواب تمارین این بخش را انجام داده و صبح هم تمرینها را ادامه دهید.

شکرگزاری و معجزه شکرگزاری

نوشتن داشته ها و مواهب

هر شب هرانچه را دارید و به شما احساس خوبی می دهد را بنویسید فرقی نمی کند کوچک باشد یا بزرگ ، اگر خودکاری که در دستتان است را دوست دارید همان را بنویسید ا بدین معنی است نیازی نیست فکر کنید که ببینید چه چیز بزرگی داریدکوچکترین تا بزرگترین چیزی که به شما احساس خوبی می دهد را بنویسید بیلی نلسون موزیسین معرروف می گوید : وقتی شمارش چیزهایی را که دارم را شروع کردم شده بود، تمام زندگی ام تغییر کرد .

حتما دلیل اینکه اینکه چرا به شما احساس خوبی می دهد را نیز بنویسید چون زمانی که برای آن دلیل می آورید ضمیرناخودآگاه را قانع کرده اید که واقعا آن چیزی که شما بخاطر آن شکرگزاری می کنید بسیار با ارزش است . برای مثال :

  • خدایا سپاسگزارم که پدر و مادر سالمی دارم زیرا مایه دلگرمی و پشتوانه من هستند
  • از خانه ای که در آن زندگی می کنم بسیار احساس رضایت می کنم زیرا پنجره های آن رو به مناظر زیباییست
  • من براستی خوشبختم که خدا چنین همسری به من داده چون در همه کارها کسی هست که صادقانه با او مشورت کنم
  • برای ماشینی که دارم سپاسگزارم زیرا براحتی هر جا که دلم بخواهد من را می برد و می توانم به هرجا که بخواهم سفر کنم

شما می توانید درباره ی هرچیزی که به شما حس خوبی می دهد را در دفتر خود بنویسید مثلا : سلامتی ، ثروت، روابط با دیگران و… . بعد از نوشتن مواهب و داشته هایتان احساس شادی و آرامش تمام وجودتان را فرا میگیرد اگر احساس کردید نوشتن آنها اوایل برایتان دشوار است داشته هایتان را به خود بگویید و در آخر هرکدام بگویید خدایا سپاسگزارم. وقتی که نوشتن تمام شد (سعی کنید کمتر از ده گزینه نباشد ) آن را از اول بخوانید.

شکرگزاری برای سلامتی

کسی‏ که به‏ طور مدام برای سلامتی خود و نزدیکانش شکرگزار باشد، سلامتی بیشتری در انتظارشان خواهد بود “راندا برن ” می‏نویسد: “غیرممکن است‏ که چیزی به زندگی شما افزوده شود اگر نسبت به آن‏چه دارید، ناسپاس باشید پس اگر می خواهید سلامتیتان را تضمین کنید بخاطر آن سپاسگزاری کنید .

 سپاسگزاری هدیه ایست از طرف خدا که ما را لایق دانسته و این هدیه ارزشمند را به ما عطا کرده و تنها راهی که می توانیم از این هدیه نگه داری کنیم قدردانی و شکرگزاری از این هدیه است.شما با شکرگزاری از سلامتی تانباعث می شود هرچه بیشتر به سلامتی توحه کنید و در نتیجه سلامتی بیشتری را وارد زندگیتان می کنید.

برای سلامتی تمامی اعضا، تک تک سلول ها، پوست ، خون و قلب سالم در بدنتان شکرگزاری کنید. زمانی که در جایی از بدنتان اسحاس درد  میکنید هیچگاه گله و شکایت نکنید به جای آن برای اینکه دیگر اعضای بدنتان سالم است شکرگزاری کنید. گله و شکایت چون با احساس بد همراه است و طبق قانون همیشگی احساس بد برابر است با اتفاقات بد ، پس گله و شکایت باعث تداوم آن چیزی که از آن گله مندید خواهد شد.

شکرگزاری برای بهبود روابط

ارتباط و تجربه‌ ی شما با بودن کنار دیگران است که به زندگی‌تان هدف بخشد و زیبایی های زندگی را دو چندان می کند بهمین خاطر ارتباط و رابطه صمیمانه با اطرافیان بر زندگی شما بسیار موثر است.هر چند افرادی که شکرگزاری می کنند روابطه صمیمانه ای دارند و دیگران اشتیاق دارند با آنها روابط داشته باشند اما با تمرین شکرگزاری برای روابط این شور و شوق را در دیگران دو چندان می کنند. حال سوال اینجاست چه نوع تمریناتی بر بهبود روابط با دیگران تاثیر می گذارد؟

نخست تمریناتی که نخست به آن اشاره کردیم یعنی نوشتن مواهب را همیشه انجام دهید . هنگام نوشتن تمرینات به فردی که می خواهید روابطتتان با او بهتر شود بیندیشید و 5 مورد از خصوصیات آن شخص که به شما احساس خوبی می دهد بنویسید یا مواردی که بخاطرشان از فرد سپاسگزارید مثلا فکر کنید که در زندگی نسبت به شما چه خوبی هایی داشته هرچند کوچک ،آنها را کامل بنویسید. با این تمرین ، شما فقط به خوبیهای فرد توجه کرده و باعث می شود احساستان بهتر ، و انرژی که از شما ساطع می شود ،فرد آن را دریافت کرده و برای روابط با شما، از خود اشتیاق نشان دهد

اشتراک گذاری

حتما ببینید

در صورت نیاز ،کجا به دنبال انگیزه میگردید؟

در صورت نیاز ،کجا به دنبال انگیزه میگردید؟

انگیزه چیزیست که همه ما برای ادامه مسیرمون در زندگی به آن نیاز داریم . اما به راستی چطور اونو پیدا میکنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *